Глибочківський навчально-виховний комплекс

„дошкільний навчальний заклад - загальноосвітня школа І-ІІ ступенів”

Тальнівської районної районої ради Черкаської області



/Files/images/DSC01238.JPG
Історія





До початку ХХ століття в селі Глибочок навчальних закладів не було.

В 1901році була відкрита церковно - парафіяльна школа, яка пізніше реорганізована в однокласну школу з двома учителями.

Був організований агрономічний клас, де навчалось 25 учнів-майбутніх агрономів князівських економій. Для цього князь Долгорукий збудував у своєму маєтку в с. Глибочок гуртожиток і тримав висококваліфікованого агронома, в обов’язок якого входило ведення зразкового дослідного господарства, на базі якого і навчались майбутні агрономи.
Жовтневої революції в селі Радянська влада відкрила початкову школу, яка розмістилась в будинку, де раніше навчались агрономи.


В 1930 році школа була перетворена в семирічну. В ній навчалось 170 учнів. Першим завідуючим школи був Міньковський Іван Євгенійович.

З 1939 року школою завідувала Ліопко Марія Кузьмівна. Ліопко Марія Кузьмівна 1890 року народження. Проживала в с.Дзензелівка Маньківського рай ону. Закінчила гімназію, мала різносторонні знання і вміння. У село приїхала в 1919 році. З 1939 року завідувала Глибочанською школою. Спочатку працювала вчителем молодших класів. А пізніше викладала біологію, хімію, географію, завідувала при шкільними дослідними ділянка ми. Ділянки були зразковими, сюди приїздили делегації з інших районів.

Ліопко Марія Кузьмівна була талановитою вчителькою. Крім свого предмету, вчила дітей співати, танцювати, грала на камертоні. Була людиною надзвичайно вихованою, вимогливою, пунктуальною

її робота була високо оцінена районним і обласним відділами освіти, райкомом партії, державою. Марія Кузьмівна була нагороджена орденом Леніна і медаллю

" За доблесный труд в Великой Отечественной войне 1941-1945." Виростила двох дітей: Олену і Володимира, її дочка Олена Іванівна Ремінець викладала біологію в Папуженській школі, а зять Едуард Янович Шмідт був директором Папуженської школи. Чоловік Марії Кузьмівни- Ремінець Іван Артемович очолював колгосп в с. Глибочку після війни до 1952 р. Померла Марія Кузьмівна у 1970 р. від серцевого нападу. Похоронена у селі Глибочку.



В період тимчасової окупації села німецько-фашистськими загарбниками школа була закрита.

Після визволення села Радянською армією знову ж була відкрита семирічна школа. Її директором з 1944 року працювала Буцька Марія Юхимівна. Вчителями були Ліопко Марія Кузьмівна, як повернулася в село з евакуації, а також Богун Іван Олександрович – вчитель історії, Береговенко Катерина Філімонівна – вчитель російської мови та літератури. Катерина Філімонівна жила в м. Тальному і щоденно ходила пішки в с. Глибочок на роботу.

З 1948 по 1951 рік директором школи працював Оратівський Архип Григорович. З 1959 року школа стає восьмирічною.

Директорами школи працювали:

Горпиченко Микола Ілліч

Невмержицька Марія Родіонівна

Дишловий Михайло Петрович

Мельник Онися Кононівна

Мельник Іван Петрович

Рафальський Олександр Олексійович

Ріпко Іван Олексійович.

З 1981 по 2004 рік Копил Валентина Трохимівна.
З 1989-1990 навчального року школа перетворена у дев’ятирічну.

В 1967 році колгосп „Радянська Україна” завершив будівництво нового приміщення школи, в якому вона знаходиться і зараз.

Кравчук Антон Микитович, народився 1921 року 24 липня в селі Глибочку Тальнівського району Київської області (нині Черкаської ) в селянській сім'ї. Батьки спочатку працювали на власній землі, а з 1929 року все життя працювали в колективному господарстві.

Я навчався в Глибочанській семирічній школі, яку закінчив в 1936 році, потім закінчив Тальнівський робітфак. В 1939 році навчався в Одеському учительському університеті, одержав диплом викладача української мови та літератури в 5-7 класах. До війни 1941 року викла дав українську мову та літературу в Юзефпільській семирічній школі Велико Врадіївського району Одеської області.

Під час Великої Вітчизняної війни працював у селі Глибочку- працював в сільському господарстві. Після визволення Глибочка 10 берез ня 1944 року призваний в ряди Червоної Армії, приймав участь в бойових діях Ясо- Кишинівської групіровки, приймав участь у визволенні Румунії, Болгарії, Югославії, Венгрії, Австрії. Війну закінчив у Австрійській столиці Відні. За участь в бойових діях нагороджений Медалями "За відвагу", "За бойові заслуги", орденом "Вітчизняної війни", орденом "За мужність". Демобілізований з армії в грудні 1945 року.

В січні 1946 року Тальнівським райвно призначений завучем Глибочківської семирічної школи. На цій посаді працював до 10 лютого 1957 року.

10 лютого 1957 року трудівники села на колгоспних зборах обрали заступником голови колгоспу, а партійна організація обрала секретарем партійної організації, в 1959 році загальними зборами обраний головою колгоспу "Радянська Україна" села Глибочка. На посаді голови колгоспу працював до виходу на пенсію у 1981 році.

Кiлькiсть переглядiв: 1120

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.